Jakie wady i zalety możemy odnaleźć w różnego rodzaju piecach centralnego ogrzewania?

Jakie wady i zalety możemy odnaleźć w różnego rodzaju piecach centralnego ogrzewania?

Możemy wyodrębnić niemało rodzajów pieców centralnego ogrzewania, każdy z nich posiada swoje wady oraz zalety zaś od klienta zależy którą z tych instalacji ma zamiar wybrać dla swojego domu.

Rodzaje pieców centralnego ogrzewania:

Kotły gazowe

– Są najpopularniejszą metodą ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Pozwalają one na uzyskanie optymalnej temperatury oraz są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Kotły te nie wytwarzają żadnego rodzaju zanieczyszczeń oraz są bardzo proste w późniejszej rozbudowie. Koszt takiego kotła może wahać się w granicach od około 5000 do aż 15000 złotych,

Piece na pelle

t – Są rodzajami pieców, które to coraz bardziej zyskują na popularności, posiadają one bardzo niskie koszty użytkowania, są one uzbrojone w duże zbiorniki paliwowe oraz podajniki tegoż paliwa bezpośrednio do komory spalania. Koszt kupna takowego pieca kalkuluje się na kwotę z rzędu od 6000 do 8000 złotych,

Piece na ekogroszek

– Są rodzajami pieców niezmiernie ekologicznych, wpisują się one bardzo dobrze w wizję domów przyjaznych dla środowiska. Ma on bardzo niską zawartość siarki i popiołu, jest on także niewiarygodnie nieskomplikowany w obsłudze, nie wymaga on specjalnej wiedzy na temat pieców natomiast cena takowego urządzenia mieści się w zakresie od około 6000 do niecałych 8000 złotych co powoduje iż cena takowych pieców jest naprawdę atrakcyjna a równolegle będzie przyjazna dla środowiska.

Promocja witryny

Nasza firma Instali jest ekspertem w dziedzinie ogrzewania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, oferujemy duży wybór rodzajów pieców centralnego ogrzewania aby tylko zrealizować wymagania naszego klienta, jesteśmy najlepsi w swojej dziedzinie i gwarantujemy naszym klientom niezawodność, jakość oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz