Jak charakteryzują się responsywne strony internetowe

Według badań 92% ktajowych inwestorów korzysta z ale tylko 54% firm ma własną witrynę internetową. Jak więc zrobić stronę internetową, która pozyska możliwych odbiorców? Co należy przygotować, zanim umówimy się na spotkanie z agencją interaktywną?
Strony internetowe to wirtualny szyld firmy – pierwsze spotkanie z potencjalnym użytkownikiem, zatem też trzeba wywrzeć dobre wrażenie. Witryna internetowa to narzędzie, które ma podnieść korzyści spółki.
Jest to rozwiązanie na kształtowanie swojego wizerunku w internecie, na przedstawianie swoich wykonanych projektów.
Strona internetowa konkurencji może posłużyć nam za inspirację, w związku z tym wskazane jest sprawdzić jak wyglądają ich strony, zanotować sobie, co nam się podoba. Strona ma przykuwać wzrok i być łatwa w obsłudze, żeby użytkownik bez trudu mógł wyczytać potrzebne wiadomości i ewentualnie łatwo zamówić usługę. Trzeba pamiętać, aby strona internetowa powinna być wykonana pod kątem klienta.
Ważna jest grafika, dlatego kolejną sprawą jest wybór zdjęć, czy strona internetowa ma być prosta, elegancka, poważna czy nowoczesna. Wybór grafiki dobieramy pod branżę – tzn. czym się zajmuje i jak chce zyskiwać kontrahentów.
Aby wykonać stronę przydatne są materiały: logo, treści, zdjęcia. Te materiały należy zebrać jak najwcześniej, by później nie opóźniać działań nad stworzeniem strony. Treści na witrynę warto napisać pod kątem pozycjonowania w gogle.
Ważną kwestią jest również czy witryna internetowa ma być tworzona również pod kątem urządzeń mobilnych, czyli smartfony oraz tablety.
Dobrze wykonana strona internetowa musi:
Posiadać system administrowania treścią,
wyszukiwarkę
Informować o polityce cookies
Być przejrzysta i prosta w użytkowaniu
Strony internetowe są rozwiązaniem pomagającym rozweijać przedsiębiorstwo, w związku z tym musi być łatwa do odnalezienia w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, oraz na bieżąco aktualizowana: wstawianie nowych wpisów, nowych towarów, projektów, referencji. Te działania przełożą się na większe zyski spółki.