Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych. Są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się w środku komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych. Zagarniają one natychmiastowo do przestrzeni znajdującej się całkowicie między zębatkami naszych kół. Następnie są one transportowane wprost do komory tłocznej całej pompy. Rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do pomp które owe charakteryzują się prostą konstrukcją

, niewielkim stopniem skomplikowania działania jednakże idącej w parze z tym dużą niezawodnością. Pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do nie całych 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy obliczyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy i jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą wykonać pompy zębate wynosi od 500 do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika którym owym którym jest wysoka temperaturawysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja witryny internetowej

Nasza firma www.all-pumps.pl z cała pewnością może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

Dodaj komentarz