Czym są domy energooszczędne?

Czym są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną. W taki sposób że domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu. Zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one raptem od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy.
Jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów. Przez lata opłacalność w skali oszczędności. Jeśli chodzi o budowle tych że domów się zwiększa. Coraz więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej. Co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw. Mają one na celu obniżenie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną nadzwyczaj dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich.
• Nie posiadają prawie absolutny brak mostków termicznych.
• Mają sprawny układ wentylacji pokojów w naszym domu.
• Posiadają instalację grzewczą o bardzo dużej wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nadzwyczaj małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje również znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla oraz stara się on wykorzystywać jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.

Promocja witryny internetowej

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych. Gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

Dodaj komentarz