Co to jest wirus HSV?

Opryszczka na ustach to zmora nie tylko kobiet lecz także mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może uwidocznić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również nieładny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież dokładnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest na ogół powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden środek na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba leczyć tudzież postarać się o to, tak aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus raz za razem zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu albo przecieranie cebulą może sprowokować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką przystoi zacząć w chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd bądź pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres infekcji trzeba zaaplikować preparaty wysuszające oraz chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, a jest rzeczą przypuszczalną że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, zatem jak zatroszczyć się o usta narażone na infekcję.

Niestety jeszcze nie istnieje strategia na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy współcześnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu wypada zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv jak również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje zagrożenie wystąpienia infekcji i dba o odpowiednie nawilżenie ust.

www.wp-cosmetics.pl

Dodaj komentarz